1. ročník

 • Január - August 2015

  Ciele 1. Ročíka súťaže Eshop Akcelerátor boli jasné a inšpiratívne - ukázať e-commerce trhu i verejnosti, aký úspech sa dá s e-shopom v prostredí podnikania dosiahnuť, keď sa spoja dobrí obchodníci, skúsení poradcovia, efektívne marketingové nástroje a odvaha vstúpiť na zahraničné trhy (pre kategóriu exportérov).

 • September 2015

  Po dlhých prípravách, od januára 2015 do augusta 2015, sa v septembri spustilo prihlasovanie e-shopov do súťaže, s následným verejným hlasovaním o top eshopy v 3 kategóriách (Silný príbeh, Skokani, Eshopy pripravené na export). Do súťaže sa zapojilo viac ako 120 eshopov, čo prevýšilo naše očakávania.

 • Október 2015

  V októbri sa konalo samotné finále Eshop Akcelerátora. Do finále postúpilo 18 finalistov vďaka verejnému hlasovaniu (prelink) a naša odborná porota vybrala 3 víťazov – Artube (Kategória: Silný príbeh), GymBeam (Kategória: Skokani) a Dedoles (Kategória: E-shopy pripravené na export).

 • Október - August 2016

  Po skončení súťaže nasledovalo obdobie “Akcelerácie eshopov”, kedy mali víťazi šancu využiť všetky svoje ceny. Medzi ne patrili napríklad odborné konzultácie s odborníkmi z ui42, mentorské stretnutia alebo balíčky od našich firemných partnerov. Okrem iného sme vo februári 2016 pre našich víťazov a finalistov zorganizovali Akceleračné školenie s odborníkmi s ui42 a Google Praha. 

Víťazi

Kategória SKOKANI

V tejto kategórii sme hľadali šikovných prevádzkovateľov eshopov s veľkou motiváciou, chuťou rozšiťovať svoje podnikanie, s potenciálom rásť a byť úspešní. Podmienkou neboli dokonalé procesy, ale túžba a pripravenosť zlepšovať sa a investovať do rozvoja eshopu svoj čas, prostriedky a energiu.

Dalibor Cicman, GymBeam: "MastersGate nám ponúkol možnosť spolupracovať s kvalitnými ľuďmi, čo pokladáme za kľúčové pre našu firmu. Poskytol nám množstvo výhod, ktoré sa nedajú objektívne kvantifikovať v krátkodobých horizontoch, ale majú zásadný vplyv na dlhodobú stratégiu." 

Kategória NÁDEJNÍ EXPORTÉRI

V tejto kategórii sme hľadali niekoho s potenciálom rásť a byť úspešní na slovenskom aj zahraničnom trhu. Nemusel mať všetko dokonalé ale musel byť pripravený zlepšovať sa a investovať do toho svoj čas, prostriedky a energiu.

Jaroslav Chrapko, Dedoles: MastersGate nás posunul najviac vo vývoji nového webu s ui42, začali sme lepšie chápať celý vývoj webu, dostali sme UX odporúčania na zmeny, ktoré nám pomohli zlepšiť stránku a zvýśiť konverziu.” 

Kategória SILNÝ PRÍBEH

Našim cieľom bolo nájsť eshopy so silným príbehom, ktorým pomôžeme nájsť trvalo udržateľný model fungovania a rozvoja. V tejto kategórii nešlo len o biznis a podnikateľské výsledky, ale aj o príbeh, ktorý sa skrýva za eshopom, jeho zakladateľmi a ľuďmi, ktorí sa podieľajú na jeho fungovaní. 

"Originálne ekologicky nezávadné tričká s motívmi od slovenských i českých umelcov zabalené do tuby z recyklovaného papiera - Artube. To sme my!"