1. ročník

Víťazi

Kategória SILNÝ PRÍBEH

Našim cieľom bolo nájsť eshopy so silným príbehom, ktorým pomôžeme nájsť trvalo udržateľný model fungovania a rozvoja. V tejto kategórii nešlo len o biznis a podnikateľské výsledky, ale aj o príbeh, ktorý sa skrýva za eshopom, jeho zakladateľmi a ľuďmi, ktorí sa podieľajú na jeho fungovaní. 

O nás

Našim cieľom bolo nájsť eshopy so silným príbehom, ktorým pomôžeme nájsť trvalo udržateľný model fungovania a rozvoja. V tejto kategórii nešlo len o biznis a podnikateľské výsledky, ale aj o príbeh, ktorý sa skrýva za eshopom, jeho zakladateľmi a ľuďmi, ktorí sa podieľajú na jeho fungovaní.

Kategória SKOKANI

V tejto kategórii sme hľadali šikovných prevádzkovateľov eshopov s veľkou motiváciou, chuťou rozšiťovať svoje podnikanie, s potenciálom rásť a byť úspešní. Podmienkou neboli dokonalé procesy, ale túžba a pripravenosť zlepšovať sa a investovať do rozvoja eshopu svoj čas, prostriedky a energiu.

O nás

Fungujeme kratšie než 3 roky. Za posledný rok sa nám podarilo zdesaťnásobiť tržby a veľkosť skladu, predbehnúť konkurenciu, ktorá tu je 15 rokov, zaradiť sa medzi lídrov v odvetví, uviesť na trh približne 60 vlastných produktov a obslúžiť vyše 40 000 zákazníkov. Sme skokani! :)

Kategória NÁDEJNÍ EXPORTÉRI

V tejto kategórii sme hľadali niekoho s potenciálom rásť a byť úspešní na slovenskom aj zahraničnom trhu. Nemusel mať všetko dokonalé ale musel byť pripravený zlepšovať sa a investovať do toho svoj čas, prostriedky a energiu.

O nás

Náš príbeh sa začal v roku 2011, kedy sme na Dedoles.sk spustili predaj tričiek so zvieracími motívmi. Odvtedy sme s naším tímom spravili Slovensko farebnejším a verím, že i pozitívnejším. Našou misiou je spájať ľudí s prírodou a zlepšovať spoločnosť. Preto podporujeme ochranu životného prostredia a pozitívne myslenie. Eko tričká s unikátnymi motívmi, eko tašky, ceruzky, čo rastú a ďalšie produkty symbolizujú náš obdiv k prírode a ľudskej jedinečnosti.

V rastúcej firme je zmena neustála a preto neprijímame status quo a pracujeme na našom zlepšovaní. Či už ide o starostlivosť o zákazníkov, motiváciu zamestnancov alebo logistické riešenia, za posledné 4 roky sme v tíme odviedli kopec práce, čo sa preukázalo aj na priemernom 100% medziročnom raste. Okrem slovenského trhu sa nám za posledný rok podarilo úspešne usadiť aj v Česku a Rakúsku - na ďalšie 2 trhy plánujeme vstúpiť ešte pred Vianocami. Už dnes sme najväčším predajcom produktov The Mountain v Európe a stojí pred nami veľká výzva a zároveň príležitosť rozšíriť naše portfólio o ďalšie ekologické produkty a priniesť ich zákazníkom do celej Európy. V rastúcej firme je zmena neustála a preto neprijímame status quo a pracujeme na našom zlepšovaní. Či už ide o starostlivosť o zákazníkov, motiváciu zamestnancov alebo logistické riešenia, za posledné 4 roky sme v tíme odviedli kopec práce, čo sa preukázalo aj na priemernom 100% medziročnom raste.

Okrem slovenského trhu sa nám za posledný rok podarilo úspešne usadiť aj v Česku a Rakúsku - na ďalšie 2 trhy plánujeme vstúpiť ešte pred Vianocami. Už dnes sme najväčším predajcom produktov The Mountain v Európe a stojí pred nami veľká výzva a zároveň príležitosť rozšíriť naše portfólio o ďalšie ekologické produkty a priniesť ich zákazníkom do celej Európy.

 • Január - August 2015

  Ciele 1. Ročíka súťaže Eshop Akcelerátor boli jasné a inšpiratívne - ukázať e-commerce trhu i verejnosti, aký úspech sa dá s e-shopom v prostredí podnikania dosiahnuť, keď sa spoja dobrí obchodníci, skúsení poradcovia, efektívne marketingové nástroje a odvaha vstúpiť na zahraničné trhy (pre kategóriu exportérov).

 • September 2015

  Po dlhých prípravách, od januára 2015 do augusta 2015, sa v septembri spustilo prihlasovanie e-shopov do súťaže, s následným verejným hlasovaním o top eshopy v 3 kategóriách (Silný príbeh, Skokani, Eshopy pripravené na export). Do súťaže sa zapojilo viac ako 120 eshopov, čo prevýšilo naše očakávania.

 • Október 2015

  V októbri sa konalo samotné finále Eshop Akcelerátora. Do finále postúpilo 18 finalistov vďaka verejnému hlasovaniu (prelink) a naša odborná porota vybrala 3 víťazov – Artube (Kategória: Silný príbeh), GymBeam (Kategória: Skokani) a Dedoles (Kategória: E-shopy pripravené na export).

 • Október - August 2016

  Po skončení súťaže nasledovalo obdobie “Akcelerácie eshopov”, kedy mali víťazi šancu využiť všetky svoje ceny. Medzi ne patrili napríklad odborné konzultácie s odborníkmi z ui42, mentorské stretnutia alebo balíčky od našich firemných partnerov. Okrem iného sme vo februári 2016 pre našich víťazov a finalistov zorganizovali Akceleračné školenie s odborníkmi s ui42 a Google Praha. 

Partneri MastersGate 2015